פתיחה ורישום של חברה בע”מ מהווה את אחת הדרכים המרכזיות והיעילות לשם הסדרת פעילויות עסקיות במגוון תחומים עבור עצמאיים ובעלי עסקים. לצד האפשרות להקמת חברה בע”מ, הסדרת פעילות עסקית יכולה להתבצע בדרך של עוסק מורשה או פטור, שותפות ועוד.

היתרונות של חברה בע”מ

חברה בע”מ נחשבת כיישות משפטית נפרדת והדבר הינו בעל חשיבות במקרים של תביעות כנגד החברה, שכן לא ניתן לפנות באופן אישי לבעלי המניות לצורך תשלום החוב. שיקול נוסף בפתיחת חברה הינו נושא המס, בישראל מדרגות המס השונות גבוהות משמעותית מתשלום מס חברות. ההיבט האחרון הינו המוניטין, חברה הינה גוף היכול לפעול בשיתוף פעולה עם גופים אחרים ולבצע עסקאות בסדרי גודל גדולים וזאת בהשוואה לאדם פרטי. נוסף על כך, חברה יכולה לבצע תהליכי גיוס הון רחבים המתאפשרים אך ורק עבור חברות.

הליך פשוט, מהיר ומתקדם לפתיחת חברה בשנת 2020

אם בעבר, הליך הקמת חברה היה כרוך בהליכים בירוקרטיים סבוכים שדרשו השקעת זמן רב, הרי שבשנת 2020 ישנה אפשרות נוחה, מהירה ומשתלמת להקמת חברה באופן מקוון.

פתיחת חברה באופן מקוון הינה מהירה במיוחד ואורכת כשני ימי עסקים בלבד וזאת בהשוואה לשלושה שבועות בהליך הרגיל. הרישום הינו פשוט וקל ואינו מצריך התעסקות עם ניירת או תשלום לשליחים. ההליך המקוון חוסך לכם 500 ₪ באגרת פתיחת חברה ומתבצע כולו באופן פשוט, מהיר וידידותי למשתמש באמצעות המערכת המקוונת של חברת jupiter המנגישה שירותים משפטיים לעצמאים, עסקים וחברות באמצעות רשת האינטרנט.

השלבים והדגשים החשובים לפתיחת חברה באופן מקוון

במדינת ישראל נפתחות מדי שנה עשרות אלפי חברות, כאשר רשם החברות, המהווה יחידה במשרד המשפטים, הוא הגוף המוסמך והאחראי על רישום ופיקוח בתחום החברות והתאגידים. כל אדם המעוניין להקים לחברה, חייב תחילה לרשום את החברה וכן להסדיר את פרטיה ואת אופן פעילותה מול רשם החברות.

לפניכם 7 שלבים לפתיחת חברה באופן מקוון ודגשים חשובים בהליך המציע לכם יתרונות רבים של נוחיות, יעילות, חיסכון בזמן וכסף ועוד.

1.בעלי מניות ודירקטורים – בשלב הראשון עליכם לדעת בוודאות ובאופן מסודר מי הם בעלי המניות בחברה ומהם אחוזי האחזקה שלהם בחברה. בנוסף, יש לקבוע מי הם הדירקטורים בחברה (שאינם בהכרח בעלי מניות) וכן מהי כתובת החברה הרשומה.

2.לוודא כי הפרטים שבידכם אמינים ונכונים – חשוב לוודא כי בידיכם כל הפרטים של בעלי המניות והדירקטורים כפי שהם רשומים בתעודת הזהות – שם מלא, מספר ת.ז וכתובת עדכנית.

3.בחירת שם לחברה – בחירת שם לחברה מתבצעת מתוך 3 אפשרויות וזאת משום שלא ניתן לדעת בוודאות איזה שם יתקבל על ידי רשם החברות וכן במטרה למנוע סירוב ברישום בשל שם תפוס. מומלץ לבחור שם קליט שאתם מתחברים אליו וכזה שייצג היטב את סוג השירות והמוצר ויעביר מסר שיווקי. ניתן לשלב בשם אותיות או מילים משפות זרות שיהפכו את השם שלכם לבינלאומי.

4.בדיקת שם החברה – הליך רישום חברה מקוון במערכת האוטומטית כולל בחירה והזנת שם החברה, חשוב לבצע בדיקה מקדימה לבחירת שם העונה לדרישות רשם החברות. הבדיקה חיונית על מנת שלא לבחור בשם קיים או דומה לחברות אחרות או בסימן מסחר רשום וכן על מנת לוודא כי לא קיים דומיין אינטרנטי על אותו השם.

5.בחירה וקבלת שירותים חיוניים נוספים – זהו הזמן עבורכם לבחון ולהבין מהם השירותים הנוספים להם אתם זקוקים בנוסף לפתיחת החברה:

  • פתיחת חשבון בנק עסקי – על מנת לנהל חברה, הרי שיש צורך בפתיחת חשבון בנק לחברה בע”מ. ההליך כולל קבלת הטפסים וההוראות הרלוונטיים מהבנק והעברת תקנון החברה, פרוטוקולים ותעודת התאגדות חתומים למקור. חשוב לדעת כי לצורך פתיחת חשבון בנק עסקי לחברה, נדרשת חתימת עורך דין על המסמכים וכמו כן יש להציג חותמת של החברה בפגישתכם בבנק.
  • פתיחת תיקים ברשויות – הליך הכולל פתיחת תיקים במס הכנסה, ביטוח לאומי ומע”מ. בשלב זה, עליכם לגשת למשרדי הרשויות השונות ולפתוח תיקים לחברה, כאשר ניתן ואף מומלץ להיעזר בשירותים מקצועיים של רואה חשבון ועורך דין מוסמכים, היכולים לחסוך לכם זמן יקר ולקצר הליכים בירוקרטיים. לחילופין, את כל ההליך ניתן לבצע באופן מקוון ובתוך 48 שעות, לכל היותר, יפתחו לכם תיקים בשלוש הרשויות הרלוונטיות: מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע”מ.

6.פתיחת חברה במערכת האוטומטית – כעת אתם עורכים ומוכנים לעשות שימוש במערכת האוטומטית כפי שמציע אתר jupiter.

את התהליך ניתן לעשות באופן מהיר ואוטומטי לחלוטין בעזרת פלטפורמה ייעודית ומתקדמת המובילה מהפכה בתחום רישום חברות. כל שנדרש מכם הוא למלא את הפרטים בשאלון באתר, לבחור את החבילה המתאימה לכם בהתאם לשירותים להם אתם זקוקים, לבצע רכישה ומכאן אנחנו נדאג לכל השאר. ההליך המקוון חוסך לכם עלויות ובירוקרטיה סבוכה ומתישה, כאשר בתוך כמה דקות בידינו יש את כל המידע לביצוע רישום החברה ברשם החברות. אנו נדאג למילוי המסמכים הנדרשים ושליחתם לגורמים הרלוונטיים וזאת לאחר חתימת עו”ד על טפסי פתיחת החברה וקבלת הנחה של 500 ₪ באגרת פתיחת החברה.

7.מזל טוב! כל שנותר הוא לקבל תעודת התאגדות ותקנון חתומים דיגיטאלית היישר לאימייל האישי שלכם בתוך יום עד שני ימי עסקים בלבד וזאת בהשוואה להמתנה של שלושה שבועות! בהגשה שאינה מקוונת.

טיפים נוספים

בחירת סניף בנק – בטרם אתם בוחרים לפתוח חשבון בבנק מסוים, מומלץ לבצע סקר שוק לבחינת התנאים שמוצעים לכם בכל אחד מהבנקים. ניהול מו”מ יכול לשפר משמעותית את התנאים להם תזכו ולהביא לכך שהכוח יהיה בידיכם.

בחירת רואה חשבון – חברה בע”מ מחויבת להעסיק רואה חשבון לצורך מתן דיווחים שוטפים לרשויות מס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי וכן על מנת להנפיק דו”ח ומאזן שנתי בכל סוף שנה. שירותים מקצועיים של רואה חשבון הינם חיוניים ועשויים להקל עליכם בהליכי פתיחת התיקים מול הרשויות וזאת תוך אפשרות לזירוז וקיצור הליכים בירוקרטיים ארוכים ומתישים. רואה חשבון מקצועי, מנוסה ומיומן יסייע גם בניהול השוטף של החברה מבחינה חשבונאית הכולל: הוצאות מוכרות, תזרים מזומנים, ייעוץ מס ועוד.

חיסכון באגרת פתיחת חברה ברשם החברות – גובה אגרה לפתיחת חברה עומד כיום על 2,614 ₪. רישום החברה באופן מקוון מוריד את גובה האגרה ב – 500 ₪ ובכך חוסך לכם כסף רב.

חיסכון באגרה קלנדרית – אגרת פתיחת חברה הינה אגרה קלנדרית, כלומר היא בתוקף לאותה השנה האזרחית בה שולמה. בשל עומס רב ברשם החברות בתחילת שנה, ישנם עיכובים ארוכים בקבלת ח.פ ותעודת התאגדות. משום כך, מומלץ להתחיל את הליך רישום החברה בחודש דצמבר כולל חתימה על המסמכים הרלוונטיים אשר ימתינו עד לתחילת חודש ינואר ואז יישלחו לרשם, מה שיחסוך לכם 1,400 ₪ באגרה הקלנדרית וגם יבטיח קבלת תעודת התאגדות באופן מהיר וללא המתנה.

שירותים משפטיים אונליין

חברת jupiter הוקמה על ידי עורך הדין אור אלישיב במטרה לספק שירותים משפטיים ליחידים, בעלי עסקים, חברות ועצמאיים באמצעות רשת האינטרנט. העידן הגלובלי בו אנו חיים מציע לנו אפשרות לקבל שירותים משפטיים בלחיצת כפתור אחת, במהירות ובפשטות. חברת jupiter מספקת פתרונות משפטיים מקוונים המאפשרים הסרת חסמים בירוקרטיים וניהול המערכת העסקית באופן יעיל, תוך ביצוע עבודה חלקה החוסכת זמן, כסף ולא מעט כאבי ראש.